Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Ottawa
2024 Chevrolet Trax ACTIV 4dr Front-Wheel Drive
Smart, efficient, and surprisingly loaded
| Surgenor Price: | $23,499 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:42,399 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 260267A |
| City: | Ottawa |
This 2024 Chevrolet Trax LT delivers modern styling, impressive technology, and exceptional value—now available with just 40,400 km. Fully redesigned, the Trax offers a bold new look paired with everyday practicality, making it a standout in the compact SUV segment.
2024 Chevrolet TrailBlazer LT 4dr Front-Wheel Drive
| Price: | $26,998 |
| Surgenor Price: | $23,829 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:34,094 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | R27878A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Chevrolet TrailBlazer LT, featured in a sleek gray finish and equipped with a front-wheel drive system, offers an exceptional driving experience with its responsive handling. This SUV is designed to impress, both on city roads and open highways.
The exterio
.....Read MoreLire la suite2024 Hyundai Kona 2.0L Preferred 4dr All-Wheel Drive
PRICED TO SELL! AFFORDABLE AWD!! EX- DAILY RENTAL!!!
| Price: | $26,888 |
| Surgenor Price: | $25,888 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:68,194 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P41848 |
| City: | Ottawa |
PRICED TO SELL! AFFORDABLE AWD!! EX- DAILY RENTAL!!!
2024 Buick Encore GX Preferred 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $26,998 |
| Surgenor Price: | $25,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,081 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R28354A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Buick Encore GX Preferred AWD, dressed in a sophisticated gray, offers an effortless all-wheel-drive experience, making it a reliable companion for those Canadian roads. The dynamic handling of this versatile SUV ensures a commanding presence no matter where your
.....Read MoreLire la suite2024 Nissan Rogue SV Moonroof 4dr All-Wheel Drive Sport Utility
| Price: | $28,313 |
| Surgenor Price: | $27,312 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:70,816 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26016A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Nissan Rogue AWD SV Moonroof in Gray is crafted to ensure exceptional handling with its advanced all-wheel-drive system and automatic transmission. This SUV is designed to meet a variety of driving needs, whether you're navigating city streets or country road
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Equinox RS 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $30,998 |
| Surgenor Price: | $29,997 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:32,373 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R27662A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Chevrolet Equinox AWD RS in stunning Blue with its responsive all-wheel drive and precise handling offers a thrilling driving experience. This stylish SUV combines contemporary design with practical features, boasting sleek lines and dynamic contours.
Sit b
.....Read MoreLire la suite2024 GMC Terrain AT4 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $32,288 |
| Surgenor Price: | $31,288 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:50,669 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26055A |
| City: | Ottawa |
The 2024 GMC Terrain AWD AT4 in an elegant White finish is a sophisticated SUV designed to handle any road with confidence and style. Its AWD drivetrain ensures superb traction and stability under various driving conditions.
Stepping into the Terrain, you'll fin
.....Read MoreLire la suite2024 Mitsubishi Outlander Plug-In Hybrid SEL 4dr S-AWC
ONE OWNER! BALANCE OF FACTORY WARRANTY!! LOADED!!!
| Price: | $35,588 |
| Surgenor Price: | $34,588 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:86,664 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S26172A |
| City: | Ottawa |
ONE OWNER! BALANCE OF FACTORY WARRANTY!! LOADED!!!
2024 Mazda CX-90 MHEV GS-L 4dr i-ACTIV All-Wheel Drive Sport Utility
| Price: | $36,557 |
| Surgenor Price: | $35,263 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:75,040 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26025A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Mazda CX-90 MHEV GS-L AWD in stunning black is a sophisticated SUV that combines the assurance of all-wheel drive with precise handling for an exceptional driving experience. Perfectly suited for the Canadian roads, this elegant vehicle offers both performance an
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...









