Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Ottawa
2023 GMC Sierra 1500 Denali 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
“Luxury. Diesel. Denali. Ready to work — and ready to impress
| Surgenor Price: | $53,500 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:124,850 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 250653A |
| City: | Ottawa |
This 2023 Sierra 1500 Denali 4WD Crew Cab is a premium pickup designed for drivers who want luxury, power, and capability in one package. Powered by the highly sought-after 3.0L Duramax Turbo-Diesel engine paired with a 10-speed automatic transmis
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $56,588 |
| Surgenor Price: | $54,988 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:44,005 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | R28156A |
| City: | Ottawa |
Make a bold statement with the 2024 Chevrolet Silverado 1500 RST in a sophisticated gray finish, built to conquer any terrain with its robust 4×4 drivetrain and impeccable handling. This Crew Cab Short Box truck combines rugged capability with striking style, ensuring you
.....Read MoreLire la suite2026 Chevrolet Colorado Trail Boss 4x4 Crew Cab 5 ft. box
| Surgenor Price: | $55,089 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:8,536 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 260216 |
| City: | Ottawa |
2025 Hyundai Santa Fe Ultimate Calligraphy 4dr All-Wheel Drive
AWD 2.5T ULTIMATE CALLIGRAPHY DCT 6-Pass (PREM PAINT)
| Price: | $57,798 |
| Surgenor Price: | $57,199 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:11,000 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S25567 |
| City: | Ottawa |
2024 Chevrolet Silverado 2500HD LT 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
| Price: | $60,988 |
| Surgenor Price: | $57,488 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:72,721 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26026A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Chevrolet Silverado 2500HD 4WD Crew Cab Standard Box LT in crisp white and rugged 4×4 drivetrain is built to dominate both the road and the off-road with confidence.
With its powerful yet refined demeanor, this truck commands attention. The exterior's p
.....Read MoreLire la suite2026 Hyundai Palisade XRT Pro 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $61,040 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:11,250 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S26048 |
| City: | Ottawa |
2026 Hyundai Palisade XRT Pro 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $61,090 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:7,000 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S26181 |
| City: | Ottawa |
2025 GMC Acadia Elevation 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $65,779 |
| Surgenor Price: | $62,779 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:9,555 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 250494 |
| City: | Ottawa |
2026 Chevrolet Traverse RS 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $70,589 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:8,960 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260243 |
| City: | Ottawa |
Loading More Vehicles ...









