Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Ottawa
2024 Chevrolet Blazer EV RS 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $38,800 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:37,516 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | Electric |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B260285A |
| City: | Gatineau |
Le Chevrolet Blazer EV RS TIe 2024 en couleur rouge saisissante est le choix idéal pour ceux qui exigent style et performance. Avec son système de traction intégrale avancée, ce VUS vous offre une maniabilité confiante sur toutes les routes, assurant une conduite fluide e
.....Read MoreLire la suite2024 Genesis G80 2.5T Advanced 4dr All-Wheel Drive Sedan
| Price: | $40,998 |
| Surgenor Price: | $39,587 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:58,525 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26038A |
| City: | Ottawa |
Introducing the 2024 Genesis G80 2.5T Advanced AWD Sedan, draped in a sophisticated Gray exterior that perfectly complements its Black interior. With its all-wheel drive (AWD) system, this sedan is designed for effortless handling and a smooth driving experience across va
.....Read MoreLire la suite2021 GMC Sierra 2500HD SLT 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
| Price: | $40,998 |
| Surgenor Price: | $39,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:191,431 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | R28532A |
| City: | Ottawa |
The 2021 GMC Sierra 2500HD SLT 4WD Crew Cab Standard Box arrives in a commanding blue color with a robust 4x4 drivetrain, ensuring dependable handling on any terrain. This truck not only boasts power but also style with its alloy wheels and bold stance.
Step inside
.....Read MoreLire la suite2023 Buick Enclave Premium All-Wheel Drive
| Price: | $45,498 |
| Surgenor Price: | $41,037 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:50,885 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Green |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26045A |
| City: | Ottawa |
Experience the elegance and power of the 2023 Buick Enclave Premium AWD in a stunning Green finish, designed for those who demand a sophisticated and capable ride. With its all-wheel drive technology, this SUV offers a confident drive that handles diverse road conditions
.....Read MoreLire la suite2026 Hyundai Tucson Preferred w/Trend Package 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $41,199 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:3,000 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S26063 |
| City: | Ottawa |
2022 GMC Acadia Denali All-Wheel Drive
Denali AWD | Panoramic Roof | HUD | Adaptive Cruise | Bose Audio
| Surgenor Price: | $41,979 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:58,258 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260146A |
| City: | Ottawa |
This 2022 GMC Acadia Denali AWD combines premium comfort, advanced safety, and versatile SUV practicality with only 58,000 km. Finished in elegant White Frost Tricoat with a refined Dark Galvanized and Light Shale interior.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Silverado 1500 Custom 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
TurboMax Blackout Package | Crew Cab | 20 Black Wheels | 4x4
| Surgenor Price: | $41,997 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:53,950 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A2275 |
| City: | Ottawa |
This 2024 Chevrolet Silverado 1500 Custom Crew Cab 4WD delivers bold styling, modern technology, and everyday truck capability with only 53,500 km. Finished in Summit White with a Jet Black interior, this Silverado is pow
.....Read MoreLire la suite2026 Chevrolet TrailBlazer RS 4dr All-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $42,010 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:15 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Tan |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260366 |
| City: | Ottawa |
2025 Hyundai Tucson Hybrid N-Line 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $45,549 |
| Surgenor Price: | $42,208 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:8,682 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S251004 |
| City: | Ottawa |
Loading More Vehicles ...







