Used Ford for Sale in Ottawa
2017 Ford Escape Titanium 4dr 4x4
VEHICLE SOLD AS-TRADED!
| Surgenor Price: | $5,500 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:205,000 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | S25994B |
| City: | Ottawa |
VEHICLE SOLD AS-TRADED!
2020 Ford Edge ST 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $20,998 |
| Surgenor Price: | $19,997 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:120,139 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26075B |
| City: | Ottawa |
The 2020 Ford Edge ST AWD in Black is a powerhouse of performance and style. This all-wheel-drive marvel is equipped with a responsive transmission and designed for those who crave a thrilling driving experience.
Its bold Black exterior is complemented by sleek allo
.....Read MoreLire la suite2023 Ford Escape PHEV 4dr Front-Wheel Drive
| Surgenor Price: | $25,500 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:45,290 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | W6079 |
| City: | Gatineau |
Le Ford Escape VHR TA 2023, dans une magnifique teinte bleue, est un VUS à traction avant qui offre une conduite fluide grâce à sa transmission automatique. Son design raffiné et sa couleur vibrante ne manqueront pas d'attirer l'attention partout où vous irez.
.....Read MoreLire la suite2023 Ford Escape Platinum 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $31,998 |
| Surgenor Price: | $30,887 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:40,927 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R28416A |
| City: | Ottawa |
Experience the performance and style of the 2023 Blue Ford Escape Platinum AWD. This SUV combines all-wheel drive prowess with a sleek blue exterior, offering exceptional handling and comfort.
The Ford Escape Platinum boasts a refined design complemented by elegant
.....Read MoreLire la suite2023 Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $44,998 |
| Surgenor Price: | $43,834 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:36,097 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | Electric |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26078A |
| City: | Ottawa |
The 2023 Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition in stunning black is designed for those who seek the thrill of all-wheel drive and precision handling. This luxury SUV not only delivers an exciting driving experience but also complements your lifestyle with its elegant
.....Read MoreLire la suite2020 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $CALL |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:166,191 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260466A |
| City: | Ottawa |
Loading More Vehicles ...






