Used Chevrolet for Sale in Ottawa
2023 Chevrolet Silverado 1500 Custom 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $37,998 |
| Surgenor Price: | $36,674 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:91,648 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26037A |
| City: | Ottawa |
The 2023 Chevrolet Silverado 1500 Crew Cab Short Box 4-Wheel Drive Custom in pristine white offers robust capability combined with the confident handling of a 4×4 drivetrain. This truck is designed to tackle any terrain with ease, making it an ideal companion for work or
.....Read MoreLire la suite2022 Chevrolet Silverado 1500 LTD Custom 4x4 Crew Cab 6.6 ft. box
| Surgenor Price: | $38,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:70,800 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A2268 |
| City: | Ottawa |
This 2022 Chevrolet Silverado 1500 Custom Crew Cab 4x4 delivers full-size capability, modern tech, and everyday practicality — with 70,800 km on a well-maintained lease return.
Powered by the efficient and capable 2.7L Turbo
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Silverado 1500 Custom Trail Boss 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
Factory-lifted Trail Boss with TurboMax power and 56,300 km — built to work and play
| Surgenor Price: | $45,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:56,236 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A2265 |
| City: | Ottawa |
This 2024 Chevrolet Silverado 1500 Custom Trail Boss delivers bold off-road capability, rugged styling, and everyday usability — with 56,300 km on a well-maintained lease return.
Built for drivers who want more than just a standard
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $56,588 |
| Surgenor Price: | $54,988 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:44,005 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | R28156A |
| City: | Ottawa |
Make a bold statement with the 2024 Chevrolet Silverado 1500 RST in a sophisticated gray finish, built to conquer any terrain with its robust 4×4 drivetrain and impeccable handling. This Crew Cab Short Box truck combines rugged capability with striking style, ensuring you
.....Read MoreLire la suite2026 Chevrolet Colorado Trail Boss 4x4 Crew Cab 5 ft. box
| Surgenor Price: | $55,089 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:8,536 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 260216 |
| City: | Ottawa |
2024 Chevrolet Silverado 2500HD LT 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
| Price: | $60,988 |
| Surgenor Price: | $57,488 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:72,721 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26026A |
| City: | Ottawa |
The 2024 Chevrolet Silverado 2500HD 4WD Crew Cab Standard Box LT in crisp white and rugged 4×4 drivetrain is built to dominate both the road and the off-road with confidence.
With its powerful yet refined demeanor, this truck commands attention. The exterior's p
.....Read MoreLire la suite2026 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $81,919 |
| Surgenor Price: | $78,569 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:5,942 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 260166 |
| City: | Ottawa |
2026 Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $81,944 |
| Surgenor Price: | $78,594 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:8,758 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 260104 |
| City: | Ottawa |
Loading More Vehicles ...








